Tussenwoning te koop: Pieter Cornelisz. Hooftstraat 149, Amsterdam
KopenAmsterdamTussenwoningenPieter Cornelisz. Hooftstraat 149

Pieter Cornelisz. Hooftstraat 149

Concertgebouwbuurt, Amsterdam

€ 3.480.000
Buurt Concertgebouwbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 225m²
79% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 318m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een statige tussenwoning aan de P.C. Hooftstraat

Deze tussenwoning uit 1905 staat in de chique P.C. Hooftstraat, een van de bekendste winkelstraten van Amsterdam. Met 225 m² woonoppervlak is de woning flink ruimer dan het buurtgemiddelde. De vraagprijs van €3.480.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Bekijk ook andere tussenwoningen in Amsterdam.

De Concertgebouwbuurt: cultuur en rust

De buurt Concertgebouwbuurt is een van de meest gewilde buurten van Amsterdam. Het is er relatief rustig voor een binnenstadswijk, met het Vondelpark en het Museumplein op loopafstand. De buurt telt veel culturele voorzieningen en chique boetieks. CBS-cijfers laten zien dat de buurt gemengd is qua leeftijd, met een lichte nadruk op 25- tot 45-jarigen.

Dagelijks leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Albert Heijn om de hoek (op 318 meter) of de SPAR twee straten verder. Basisschool Het Museumkwartier is op 205 meter, en het Sweelinck College op 577 meter. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen die je van de hoofdstad mag verwachten.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Broersma Wonen op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt5 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 3.480.000
Prijs per m²€ 15.467
Woonoppervlakte225m²
Perceeloppervlakte112m²
Bouwjaar1905
EnergielabelA
BuurtConcertgebouwbuurt
WijkMuseumkwartier
GemeenteAmsterdam

Locatie

Pieter Cornelisz. Hooftstraat 149, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Concertgebouwbuurt

Inwoners1.875
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Concertgebouwbuurt

Woningvoorraad1.031
Gem. WOZ-waarde€ 1.373.000
Koopwoningen54%
Huurwoningen45%

Supermarkten

154 binnen 5 km

Albert Heijn
Van Baerlestraat 33A
318m
SPAR
Stadhouderskade 24B
413m
Albert Heijn
Overtoom 116H
444m

Scholen

213 binnen 5 km

Basisschool Het Museumkwartier
Basisonderwijs · 158 leerlingen
205m
Cornelis Vrijschool voor Basisonderwijs
Basisonderwijs · 243 leerlingen
222m
Hildebrand Van Loonschool
Basisonderwijs · 232 leerlingen
472m

Veelgestelde vragen

Over Pieter Cornelisz. Hooftstraat 149, Amsterdam

Welk energielabel heeft Pieter Cornelisz. Hooftstraat 149?

De woning aan Pieter Cornelisz. Hooftstraat 149 in Amsterdam heeft energielabel A.

Is €3.480.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs is hoger dan de gemiddelde verkoopprijs in de buurt van €1.879.119, maar dat komt doordat deze woning met 225 m² veel groter is dan het buurtgemiddelde van 126 m². De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €23.524, wat neerkomt op een indicatie van €5.292.900 voor 225 m². De vraagprijs van €3.480.000 is dus relatief scherp.

Hoe snel worden woningen in de Concertgebouwbuurt verkocht?

Woningen in deze buurt worden gemiddeld in 16 dagen verkocht. Dat is snel, wat wijst op een actieve markt. Het is dus goed om je voor te bereiden als je interesse hebt.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Deze woning heeft energielabel A, wat betekent dat hij zeer zuinig is. Je kunt lage stookkosten verwachten. In de buurt heeft 33,3% van de woningen label B, 33,3% label C en 33,3% label D of lager. Label A is dus bovengemiddeld zuinig.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation is op 2,5 km afstand. Dat is ongeveer tien minuten met de fiets.

Zijn er parkeermogelijkheden in de buurt?

De P.C. Hooftstraat ligt in het centrum van Amsterdam, waar parkeren vaak betaald en beperkt is. De exacte parkeersituatie voor deze woning staat niet in de advertentie. Het is aan te raden om bij de makelaar te informeren naar parkeermogelijkheden.

Wat is de ligging ten opzichte van voorzieningen?

De woning ligt op loopafstand van het Vondelpark (0,2 km), diverse restaurants (0,1 km) en supermarkten. De Albert Heijn is op 318 meter, de SPAR op 413 meter. Ook basisscholen en het Sweelinck College zijn op loopafstand.

Broersma Wonen
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 3 bronnen